Wodorowanie silnika – na czym polega?

01 1024x623 Wodorowanie silnika    na czym polega?
Urządzenie do wodorowania silnika wodorowanie-silnika.com

Wodorowanie silnika może Ci pomóc a już na pewno nie zaszkodzi! Odpowiedz na pytanie gdzie , jak i za ile usunąć największego wroga twojego silnika znajdziecie w poniższym artykule.

Wodorowanie silników to proces stosunkowo nowy technologicznie. Jednak i tę branżę dopadła fala "Januszy" trudniących się w masowym oszukiwaniem klientów. Jest na szczęście wielu fachowców w tej branży i mimo wielu mitów nie brakuje im pracy.Podstawowym pytaniem jest ile chcemy zapłacić za usługę.

Jednolity cennik mija się z celem ,wszystko zależy od marki czy modelu pojazdu. Za usługę powinniśmy zapłacimy w granicach 100 złotych. Ważne jest to że proces oczyszczania nagaru z silnika za pomocą wodorowania możemy przeprowadzić w silnikach benzynowych jak i diesla.

efekty wodorowania PL Wodorowanie silnika    na czym polega?
Efekty Wodorowania silnika , oczyszczenie z nagaru

Aby przeprowadzić wodorowanie silnika, do układu dolotowego pojazdu wprowadzana jest odpowiednia ilość mieszanki wodoru i tlenu. Mieszanka ta podnosi temperaturę w komorze spalania do temperatury wyższej niż przy normalnej pracy jednostki napędowej. Efektem jest rozpuszczenie nagaru między innymi z Filtra DPF / FAP, pierścieniach , zaworach czy turbosprężarce. Finalnie kultura pracy silnika poprawia się,a opory ruchu, emisja spalin i zużycie paliwa (zwłaszcza w wysłużonych Dieslach) maleją. Kolejnym atutem jest fakt że prawidłowo przeprowadzony proces wodorowania jest całkowicie bezinwazyjny.

Usługę możemy wykonać mobilnie (są firmy trudniące się w dojeżdżaniu do klienta i przeprowadzanie usługi na miejscu) , jednak osobiście preferowałbym odwiedzenie warsztatu gdzie wodorowanie silników wykonuje się zdecydowanie częściej pod okiem fachowców. A czy wy macie jakieś doświadczenie z wodorowaniem silnika ? Piszcie w komentarzach swoje pozytywne jak i negatywne opinie, a na pewno pomogą komuś w decyzji przy doborze warsztatu 😉

2 Replies to “Wodorowanie silnika – na czym polega?”

  1. Wybierając warsztat, który przeprowadzi nam wodorowanie silnika należy przede wszystkim zwrócić uwagę na urządzenie, którym ta usługa będzie wykonywana. Generator powinien mieć wydajność powyżej 2000 litrów i im więcej tym wodorowanie będzie bardziej skuteczne.

  2. Nagar faktycznie szkodzi silnikowi, po za wodorowaniem korzystne jest też używanie płukanek. Ludzie niestety boją się takich zabiegów, bo usunięcie nagarów często prowadzi do nieszczelności, które mylnie uważane są jako wynikowa płukanki czy wodorowania.

Dodaj komentarz