Wodorowanie silnika – na czym polega?

01 1024x623 Wodorowanie silnika    na czym polega?
Urządzenie do wodorowania silnika wodorowanie-silnika.com

Wodorowanie silnika może Ci pomóc a już na pewno nie zaszkodzi! Odpowiedz na pytanie gdzie , jak i za ile usunąć największego wroga twojego silnika znajdziecie w poniższym artykule.

Wodorowanie silników to proces stosunkowo nowy technologicznie. Jednak i tę branżę dopadła fala "Januszy" trudniących się w masowym oszukiwaniem klientów. Jest na szczęście wielu fachowców w tej branży i mimo wielu mitów nie brakuje im pracy.Podstawowym pytaniem jest ile chcemy zapłacić za usługę.

Jednolity cennik mija się z celem ,wszystko zależy od marki czy modelu pojazdu. Za usługę powinniśmy zapłacimy w granicach 100 złotych. Ważne jest to że proces oczyszczania nagaru z silnika za pomocą wodorowania możemy przeprowadzić w silnikach benzynowych jak i diesla.

efekty wodorowania PL Wodorowanie silnika    na czym polega?
Efekty Wodorowania silnika , oczyszczenie z nagaru

Aby przeprowadzić wodorowanie silnika, do układu dolotowego pojazdu wprowadzana jest odpowiednia ilość mieszanki wodoru i tlenu. Mieszanka ta podnosi temperaturę w komorze spalania do temperatury wyższej niż przy normalnej pracy jednostki napędowej. Efektem jest rozpuszczenie nagaru między innymi z Filtra DPF / FAP, pierścieniach , zaworach czy turbosprężarce. Finalnie kultura pracy silnika poprawia się,a opory ruchu, emisja spalin i zużycie paliwa (zwłaszcza w wysłużonych Dieslach) maleją. Kolejnym atutem jest fakt że prawidłowo przeprowadzony proces wodorowania jest całkowicie bezinwazyjny.

Usługę możemy wykonać mobilnie (są firmy trudniące się w dojeżdżaniu do klienta i przeprowadzanie usługi na miejscu) , jednak osobiście preferowałbym odwiedzenie warsztatu gdzie wodorowanie silników wykonuje się zdecydowanie częściej pod okiem fachowców. A czy wy macie jakieś doświadczenie z wodorowaniem silnika ? Piszcie w komentarzach swoje pozytywne jak i negatywne opinie, a na pewno pomogą komuś w decyzji przy doborze warsztatu 😉

Dodaj komentarz